Ev / GENEL KÜLTÜR / Mağara Adamı Nedir?

Mağara Adamı Nedir?

Mağara adamı, ilk çağlardan beri bilinen ve mağaralarda yaşayan insan(lar)dır. Avcılık ile uğraşan insan toplulukları, ilkel varlıklar olup, zamanla çevrelerindekilerin farkına vararak hayatlarını kolaylaştıracak icatlar yapmışlardır. Zamanla kendilerini geliştirerek ilerleyen insanoğlu, günümüze kadar  gelerek, bu günkü çağdaş ve teknoloji çılgınlığı halini aldı. 

Peki benim için mağara adamı nedir? 

Bu siteyi açarken çok fazla isim düşündüm ve sonunda mağara adamı ismine karar verdim. Mağara adamı benim için her insanın içinde yatan ilkel ama gelişmeye açık bir yaratık. Bu yüzden kendimizi geliştirmek için önce özümüz olan mağara adamına dönmemiz gerekmekte. Bu günkü bilgilerimizi mağara adamına ekleyerek, her şeye sıfırdan başlıyoruz aslında. Gelişmeye açık olan bu yaratığı mağarasından dışarı çıkartıp, gerçek dünyaya ayak uydurmasını sağlayacağız. Yapmamız gereken en önemli şey mağaranın kapısını açmak. Mağara adamımızı saldığımız zaman her şey daha güzel olacak.  

Peki mağara adamını nasıl dışarı çıkartacağız? 

Aslında bunu günlük hayatta yapıyoruz. Bazen bize hödük diyorlar veya biz başkası için aynı tabiri kullanıyoruz. İşte bunun sorumlusu o ilkel mağara adamı. Gelişmeye aç olan bu yaratık, size yanlış hareketler yaptırarak, karşınızdaki insanın sizi uyarmasını sağlıyor. Bunu sert yönden yapıyor. O zaten uyanık, sizin onu çıkartmanızı bekliyor. Bende mağara adamı olarak, içinizdeki o ilkel yaratığa sesleniyorum. Onu sizi yanlış etkilememesi için onunla konuşuyor, onu büyütüp, geliştiriyorum. 

Unutmayın; herkesin içinde bir mağara adamı vardır. Yeter ki bu adamın farkına varın! 

Hakkında Mağara Adamı

1993 yılında gözlerimi hayata açtığımdan beri bir gariplik olduğunu anlamıştım. Bu hayattaki amacımın insanlara bir şeyler anlatmak, onlara bir şeyler göstermek ve eğlendirmek olduğunu anlamam uzun sürmedi. Uzun zaman önce kendi mağaramdan çıkmayı başardım. İnsanların da mağaralarından çıkıp dışarıdaki havayı koklamalarının zamanı geldi.

Ayrıca Bakınız

Panik Atak Nedir? / Panik Atak Belirtileri Nelerdir

Günümüz şartlarında Panik Atak ile çok sık karşılaşan insanlar var. Yoğun iş stresi, özel hayat …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir