Ev / GENEL KÜLTÜR / Kişisel Gelişim Nedir?

Kişisel Gelişim Nedir?

Kişisel gelişim insanların kendilerini yetersiz hissettikleri alanlarda geliştirmesidir. Dünyada çok yaygın olarak yapılan ve bir çok usta kişiler tarafından makaleler, yazılar, kitaplar hatta filmler olarak insanlara sunulan bir eğitim diyebiliriz. Hatta yaşam koçunuz gibi görebileceğiniz bu anlatımlar, hayatınızı kolaylaştırma, nasıl davranmanız ve nasıl konuşmanız gerektiğiniz anlatmaktadır. Bir çok kişi tarafından araştırılan kişisel gelişim konuları, bir çok kişi tarafından da gereksiz bulunuyor. Aslında insanların hayatlarının her alanında kişisel gelişime yönelmeleri gerekmektedir. Sadece fiziksel olarak değil, zeka gelişimi için de kişisel gelişim yazılarına, kitaplarına başvurmaları gerekmektedir. Veya hayatınızda bir şeyi başarmak, bir hedefe ulaşmak için motive edici yazılar okuyarak da bu amacınızı gerçekleştirmekte yardımcı olacaktır.  

İnsanlar bir çok konuda, bir çok şeye sahip olduklarını düşünürler. Onlara nerede, nasıl davrandıklarını, konuştuklarını sorduğunuz da, tabi ki de biliyorlar. Ama işin iç yüzü öyle değil. Kişisel gelişim yazıları gizli gizli okunan, birilerine bu yazıları okuduğunuzu söylediğiniz zaman size değişik tepki verilen bir eylemdir. Yapılması gereken ise tam tersi. Siz tabi ki nerede nasıl davranmanız, konuşmanız gerektiğini biliyorsunuz. Ama ne kadar çok biliyorsunuz? Kendinizi nasıl ön plana çıkartırsınız? Kendinizi nasıl ifade edersiniz? İlişkilerinizde nasıl davranmanız gerekiyor? İlişkinizi nasıl yürütebilirsiniz? Bu soruların cevabını farklı gözlerden görmek ve hayatınıza yansıtmak için kişisel gelişim yazılarını okumanızı tavsiye ediyoruz.

Hakkında Mağara Adamı

1993 yılında gözlerimi hayata açtığımdan beri bir gariplik olduğunu anlamıştım. Bu hayattaki amacımın insanlara bir şeyler anlatmak, onlara bir şeyler göstermek ve eğlendirmek olduğunu anlamam uzun sürmedi. Uzun zaman önce kendi mağaramdan çıkmayı başardım. İnsanların da mağaralarından çıkıp dışarıdaki havayı koklamalarının zamanı geldi.

Ayrıca Bakınız

Panik Atak Nedir? / Panik Atak Belirtileri Nelerdir

Günümüz şartlarında Panik Atak ile çok sık karşılaşan insanlar var. Yoğun iş stresi, özel hayat …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir