Ev / SANAT / Kişisel Gelişim Filmleri / Kişisel Gelişim Filmleri #5

Kişisel Gelişim Filmleri #5

Bu haftaki kişisel gelişim filmlerimiz yine eski yapımlardan. Bir yanda ders çıkartılacka film denince akla gelen Robin Williams, diğer yanda herkesin hayran olduğu ve özellikle kadınların çok sevdiği Jhonny Depp başrollerde. İki farklı hikaye, iki farklı macera ve iki farklı yaşam. Sıkılmadan izleyeceğiniz bu iki film, hayatınıza çok şey katacağını söyleyebilirim. Kendinizi, çevrenize bakışınızı sorgulayabileceğiniz bu iki filmde, inanılmaz sahneler, duygusal dolu sahneler sizleri bekliyor. Lafı fazla uzatmadan filmlere geçiyorum. 

1- Can Dostum (Goog Will Hunting) 

1997 yapımı olan bu filmin IMDB puanı 8,3. Filmin başrolünde Robin Williams oynuyor. Konusu; Bir kaza sonucu felç kalan zengin aristokrat Philippe, suç dosyası pek de iyi olmayan Driss’i bakıcısı olara işe almaya karar verir. Çoğu kişi Philippe’nin bu kararını onaylamasa da, Philippe Drisss’e bir şans verir. Normal şekilde bir araya gelmesi mümkün bile olmayan bu ikilinin inanılmaz dostluğunu anlatan çok güzel bir hikaye. 

2- Gizli Pencere (Secret Window) 

2004 yapımı olan bu filmin IMDB puanı 6,6. Olduğundan düşük bir puan almış. Filmi izleyince bunu hak etmediğini göreceksiniz. Filmin başrolünde Jhonny Depp oynuyor. Konusu; Mort Rainey başarılı bir gerilim yazarıdır.Fakat karısı Amy’nin kendisini aldattığını öğrendiğinde büyük bir psikolojik yıkım yaşar. Karısından boşanır ve artık eskisi gibi yazarlığını sürdüremez, Tashmore gölünde bir kulübeye yerleşip hem kitabı üzerine çalışmak hem de zor günleri atlatmak ister. Bir gün kapısını çalan bir adam kendi hikayesini çaldığını idda ederek Rainey’i suçlar. Başta önemsemese de, Rainey bunun önemli bir sorun olduğunu daha sonra anlar. 

Hakkında Mağara Adamı

1993 yılında gözlerimi hayata açtığımdan beri bir gariplik olduğunu anlamıştım. Bu hayattaki amacımın insanlara bir şeyler anlatmak, onlara bir şeyler göstermek ve eğlendirmek olduğunu anlamam uzun sürmedi. Uzun zaman önce kendi mağaramdan çıkmayı başardım. İnsanların da mağaralarından çıkıp dışarıdaki havayı koklamalarının zamanı geldi.

Ayrıca Bakınız

Kişisel Gelişim Filmleri #2

Bu hafta sizlere muazzam iki film sunacağım. İkisi de birbirinden güzel ve birbirinden etkileyici filmlerdir. Yapımları eskidir, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir