Ev / KİŞİSEL GELİŞİM / İlişkiler / Kadınların Beden Dili

Kadınların Beden Dili

Bir erkek olarak konuştuğum kadınları çoğu zaman anlamıyorum. Bir kadınla konuşurken konudan hoşlanıp-hoşlanmadığını, etkilenip-etkilenmediğini, sıkıldığını veya seninle olmaktan mutlu olup-olmadığını dile getirmediği sürece anlamıyoruz. Hal böyle olunca en ufak bir hareketinde veya bir sözünde bütün kozlarımı ortaya koymaya çalışıyoruz. Aslında sakin kalıp, her şeyimizi göstermeden önce karşımızdaki kişiyi okumamız, onun o anki ruh halini anlamamız gerekiyor. 

İnsanlar birisi ile iletişimde olduğu zaman beden dilini bilerek veya bilmeyerek kullanmaktadır. Eğer karşınızdaki kişinin sizden etkilendiğini veya yaptığınız sohbetten sıkılıp, sıkılmadığını merak ediyorsanız, onun beden dilini iyi okumalısınız. 

Bu doğrultuda; mağara adamı olarak, kadınların beden dili adlı yazıyı yazma kararı aldım. Böylelikle bir çok erkeğin hayatını kurtaracak, hatta bir çok kadının karşıdakine beden diliyle nasıl mesaj vermesi gerektiğinin farkında varacak. İşte başlıyoruz… 

1- Başını Sola Eğerek Dinleme 

Bir kadınla konuşurken başını sola eğdiğini görürseniz, size çok fazla ilgi duyduğunu söyleyebilirim. Konuştuğunuz konunun hiç önemi yok. Sabah kahvaltıda ne yediğinizi anlatırken bile kafasını sola eğiyorsa sizi sadece dinlemiyor, sizi adeta gözleriyle içiyor diyebilirim. 

2- Hareketleri Taklit Etme 

Karşınızdaki insan bunu bilinçsiz olarak yapar. Farkında olmadan sizin yaptığınız küçük hareketleri oda yapmaya başlamasıdır. Mesela; saçınızı kaşırsınız oda kaşır, bacak bacak üstüne atarsınız oda atar gibi küçük göze batmayan hareketlerdir bunlar. Bu hareketi yapmasının sebebi ise; size yakın hissetmek istediğini gösterir. 

3- Kollarını Göğsünde Birleştirme 

Bunu açıklamam gerek yok herhalde, çünkü artık herkes çok iyi biliyor bu hareketin iyi bir hareket olmadığı. Eğer karşınızdaki kadın ellerini göğsünde birleştiriyorsa, savunma mekanizması haline geçmiştir. Yani bir şeyler onu rahatsız ediyor ve kendisini kapatıyor. Belki sizden sıkıldı, belki de muhabbetten. 

4- Öne Doğru Eğilme 

Erkekler! Çok dikkat etmeniz gereken hareketlerden biriside budur. Eğer konuşurken hafiften öne doğru eğiliyorsa, size daha yakın olmak veya onu daha iyi görmenizi istiyor demektir. Eğer arkasına yaslanırsa, araya mesafe koymak istediğini gösterir. 

5- Elini Çeneye Koyması 

Elini çenesine götürüp, gözlerini ara ara sizden kaçırıyorsa daha yolunuz var demektir. Bu hareket düşünce hareketi olarak bilinir ve hala onu ikna edemediğinizi veya hala sizi ölçüp biçtiğinin kanıtıdır. Biraz daha çabalamanız gerekiyor. 

6- Dokunma Eylemi 

Belli belirsiz eliyle elinize veya diziyle dizinize dokunması size yakınlaşmak istediğinin göstergesidir. Fakat bunu fantezi olarak algılamayın hemen. Çünkü bazen bilinçsiz olarak yapılabilir bu hareket. Ayrıca bazı insanlar dokunmayı, konuşurken dokunmayı severler. Yani size her dokunan kadına da yürümeye kalkmayın. Biraz  gözlemleyin. 

7- Yalan Söylüyor! 

Kadınlarda yalan söyler unutmayın! Eğer bir kadın yalan söylüyorsa dikkatinizi başka yöne çekmeye çalışır. Bunu da el hareketleri ile yapar. Eliyle ağzını kapatması, sürekli burnunu kaşıması veya sürekli saçıyla oynaması yalan söylediğine işarettir. Çünkü yalan söyleyen insanlar ellerini meşgul etmek isterler.  

8- Ensesini Okşamasını 

Eğer karşınızdaki siz konuşurken eliyle ensesini veya önkolunu okşuyorsa bu iyiye işaret. Bu onun “sizin onu okşadığınızı hayal ettiğini gösterir” diyor psikologlar. Aynı psikologlar bunun sebebinin ise bilinçaltından gelen sinyaller olduğunu söylüyorlar. 

8- Saçları Geriye Atmak 

Saçını arkaya yahut kulaklarının arkasına atmak ‘güzelliğini öne çıkarma’ gayretidir. Yüzünü açarak öncelikle kendini kendine beğendirmeye çalışmaktadır. Tedbir, ya da geriye adım, çünkü düşen bir meş, kadını daha tahrik edici yapar. Saçı tepesinde topuz yapmak, erotik bir sunumdur. Ortadan ayrılmış saçlar da beğenilmek isteyen ama güvensiz bir kadına işarettir. 

9- Yüzüme İyice Bak… 

Karşınızdaki kadın konuşmanız esnasında iki elini birleştirip çenesinin altına koyuyorsa, size kendini beğendirmeye çalıştığı anlamına geliyor. Bu hareket yüzünün tüm hatlarını öne çıkarır ve size “yüzüme iyice bak, beğeneceksin” mesajını verir. 

10-  Ağız ve Dudaklar Her Şeyi Anlatır 

Ağız ‘beğenme’ safhasında önemli bir yere sahiptir. İşaret parmağını (ruj sürer gibi) dudaklarında gezdiriyorsa, bocalıyor. Sizi dinlerken ağzını sıkı sıkı kapıyorsa, hislerini gizlemeye çalışmaktadır. Ama dudakları sürekli açıksa, iş tamamdır! Alt dudağını ısıran kadın ‘acaba beni beğeniyor mu’ diye düşünmektedir. Üst dudağını ısırıyorsa, kafası daha karışık. 

Hakkında Mağara Adamı

1993 yılında gözlerimi hayata açtığımdan beri bir gariplik olduğunu anlamıştım. Bu hayattaki amacımın insanlara bir şeyler anlatmak, onlara bir şeyler göstermek ve eğlendirmek olduğunu anlamam uzun sürmedi. Uzun zaman önce kendi mağaramdan çıkmayı başardım. İnsanların da mağaralarından çıkıp dışarıdaki havayı koklamalarının zamanı geldi.

Ayrıca Bakınız

Damatların Kimseye Belli Etmedikleri 8 Düşünceleri ve Yaptıkları

Düğün günü gelinler her zaman tatlı bit telaşı olduğunu bilinir. Her zaman sinirleri gergindir ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir