Ev / KİŞİSEL GELİŞİM / İlişkiler / İlk Buluşmada Kendinize Sormanız Gereken 7 Soru

İlk Buluşmada Kendinize Sormanız Gereken 7 Soru

Bir ilişkinin temelini oluşturan unsurlar vardır. İlk buluşmada, partner adayınızı ölçüp biçersiniz. Ortak yönler bulmaya çalışırsınız. Birkaç ortak yön bulduğunuzda da ona karşı bir şeyler hissetmeye başlarsınız. Bunlar normal gibi görünün ama aslında normal olmayan durumlar. Neden diye soracak olursanız; insanlar ilişkilere başlarken, mantıklı düşünmeden hareket ediyorlar. Burada bahsettiğim mantık tamamen kalbinizi kapatmak değil! Hislerinizle hareket edeceksiniz tabi ki fakat bunu yaparken mantıklı adımlar atmalısınız. O zaman daha mutlu ve sorunsuz bir ilişkiniz olur. Çünkü karşınızdaki kişi tam olarak ölçüp biçmiş olursunuz böylelikle. Eğer kendinize ilk buluşmada bu 7 soruyu  sorarsanız daha sağlıklı bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

1. Ona Güvenir miyim?

Bu soruya yalnızca bir doğru cevap var. Evet. Değilse nedenini kendinize sorun. Onları yeterince tanımadığın için mi? Geçmişteki sorunlu ilişkiler yüzünden mi? Yoksa onlara güvenemeyeceğinizi hissettirmek için yapmış oldukları ya da yapmadığınız bir şey yüzünden mi? Eğer ilk ikisinden biri ise, o zaman ilişkiye başlamadan önce onlara biraz zaman ayırmalısınız. Bu ikinci olsa da, bu ilişki malzemesi değildir.

2.Acele mi Ediyorum?

Birlikte kalmanın ve tam ilişki kurmanın çok hızlı bir şekilde ilerlediğimiz birçok nedenden dolayı, hızlı hareket edip etmediğinizi kendinize sormak için biraz zaman ayırın. Sen sadece şehvet içinde mi kaldın? Bu insanı gerçekten tanıyor musun? Yeni bağlarla kurulan bu erken duyguların güçlü olduğunu, ancak sağlıklı ilişkilerin her iki tarafın da rahat hissettiği doğal bir tempoda ilerlediğini biliyorum.

3.İletişimimiz İyi mi?

Birbirleriyle nasıl gerçek anlamda sohbet edebileceğinizi öğrendiniz mi? Konu, zor bir konu olduğunda bile mi? Onlarla ciddi bir konuşma yaptıktan sonra durdunuz mu? Duygular yüksekken bile mi? Bu çatışmalara katlanıp, neler olup bittiğinden şaşkın ya da deli olup olmadığınızı merak ediyor musunuz? Bu ilişkiden herhangi bir şansa sahip olabilmeniz için, aslında iletişim alanındaki stilleri aynı sayfada almak zorundasınız. Aksi takdirde, sağlıklı bir ilişki yürütemezsiniz.

4.Bizler Dostumuz muyuz?

Onlarla vakit geçirmeyi seviyor musun? Yani, yatak odasının dışında mı? Aslında dışarıda takılıp kalmayı ya da birlikte maceralara çıkmayı seviyor musun? Ortak olan şeyler var mı? Onlar seni güldürüyor mu? Tüm ilişkiler dalgalanır ve akar, ne kadar sıcak olursa olsun başlarlar. Bu yüzden kuru büyülerden kurtulmak için bir dostluk temeline ihtiyacın olacak.

5.En Kötü Yanlarını Gördüm mü?

Dövüşeceksin1 Bu sadece bir gerçek. Bu yüzden, tam anlamıyla yardım almadan önce, dövüş tarzlarını bilmeniz gerekir. Kötü mu döndürüyorlar? Kendi rolleri için sorumluluk almayı reddetmek mi? İnsanlar en kötü yanlarını erkenden gizlemeye çok iyi davranıyor, ancak neye bulaştığını bilmek zorundasın. En az bir kez savaşana kadar taahhüt etmeyin. Ayrıca, her zaman dövüşüyorsan ilişkiye başlama.

 

6. Ben Kendimde miyim?

Bazen, özellikle de gerçekten birini seviyorsan ve senden ne gibi hoşlanıyorsa, takılmasına izin vermek biraz zaman alabilir. Fakat kimse cepheyi sonsuza dek takip edemez. İlişki çalışması için bunu bırakmanız ve kendiniz olmanız ve onlara tam aşkı katma şansı vermeniz gerekir. Kendinizde kendinizi rahat hissetmiyorsanız veya hissetmiyorsanız, o zaman ilişki malzemesi değildir.

7. Gerçekten Bunu İstiyor muyum?

Tamam, işte son soru ve bu. Gerçekten istiyor musun? Özel olma düşüncesi seni korkutuyor mu? Eğer gerçekten dürüst iseniz, yine diğer insanları görmek ister misin? Kendilerinden veya hayatınızdaki insanlardan, yerleşmenizi isteyen baskılardan fazla baskı hissediyor musunuz? Yalnız kalmaktan bıktık, çünkü sadece yerleşiyor musun? Bunların hepsi bir ilişkiye girmek için korkunç nedenlerdir. Bununla birlikte, kalbinize baktığınızda bu kişinin iyi bir uyum olduğunu ve sizi mutlu ettiğini biliyorsanız, o halde gidin, ilişkinizi doya doya yaşayın!

Buradaki anahtar kelime sadece gerçekten, acımasızca dürüst olmaktır . Ancak o zaman nihayet ilişkiyi etiketlemeye hazır olursunuz.

Hakkında Mağara Adamı

1993 yılında gözlerimi hayata açtığımdan beri bir gariplik olduğunu anlamıştım. Bu hayattaki amacımın insanlara bir şeyler anlatmak, onlara bir şeyler göstermek ve eğlendirmek olduğunu anlamam uzun sürmedi. Uzun zaman önce kendi mağaramdan çıkmayı başardım. İnsanların da mağaralarından çıkıp dışarıdaki havayı koklamalarının zamanı geldi.

Ayrıca Bakınız

Damatların Kimseye Belli Etmedikleri 8 Düşünceleri ve Yaptıkları

Düğün günü gelinler her zaman tatlı bit telaşı olduğunu bilinir. Her zaman sinirleri gergindir ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir