Ev / KİŞİSEL GELİŞİM / İlişkinizi Nasıl Mahvedersiniz?

İlişkinizi Nasıl Mahvedersiniz?

Çoğu zaman ilişkinizi kurtarmanın yollarını ararsınız. Daha iyi bir ilişki için neler yapabileceğinizi düşünür durursunuz. İlişkinizi canlı tutmak, ilişkinizi kurtarmak hatta bitmeye yüz tutmuş ilişkinizi tekrar ayağa kaldırmak için bir çok şeyi yapabilirsiniz. Bunlar içinde sizlere bir sürü makale yazabilir, ilişkinizi nasıl canlı tutacağınızı, nasıl kurtara bileceğinizi anlatabilirim. Peki ya yeni bir ilişkiniz varsa ne yapacaksınız? İlişkinizi nasıl mahvedersiniz konusu da tam olarak buna örnek. Mağaramızın içinde yer alan ters köşemiz bu hafta bunu ele alıyor. Bazen insanlara ne yapması gerektiğini değil de, ne yapmaması gerektiğini söylemek daha etkili oluyor. İçinizdeki mağaranın karanlık köşelerine ulaşarak, bu konuyu ilişkinizi nasıl mahvedersiniz başlığı altında inceleyelim. 

1) Bencil Olun 

En kestirme yoldur bencil olmak. Kendinizi düşünün sadece. Karşınızdaki insanın düşünceleri sizin için önemli olmasın. Siz ne isterseniz onu yapın. Ona olan sevginiz, saygınızda bir yere kadar. Herkesin kendi düşüncesi ve bir yaşam tarzı vardır, neden ikiniz yerine düşünüp kendinizi yorasınız. 

2) Özel Hayatına Müdahale Edin 

O sizin sevgiliniz! Tabi ki özel hayatına müdahale etmeye hakkınız var. Kimse size “müdahale edemezsin” diyemez. Siz onunla bir yola çıktınız ve bu yolda sizden başka özel kimse olamaz. O yüzden onun özel hayatına müdahale etmeniz normal(!) Telefonunu, sosyal medya hesaplarını, yakın çevresine ve hatta ne giyeceğine, ne yiyeceğine kadar müdahale etmelisiniz. Tüm zamanını, enerjisini size ayırmalı, başkasına değil. 

3) Elinizin Altında Tutun 

Her zaman elinizin altında olmalı. Yani ne zaman olursanız olsun; aradığınız da, mesaj attığınız da anında dönüş yapmalı size. Sizden başka bir şeyle ilgilenmemeli, sizden başkasını düşünmemeli. Siz onu seçtiğiniz ve onu hayatınıza aldınız. Bu bir lütuf, elinin tersiyle itmemeli ve size her defasında minnetini göstermeli. 

4) Siz Yaşayın, O Yaşamasın 

Siz çıkıp eğleneceksiniz, arkadaşlarınızla buluşacaksınız. Ama o bunu yapamaz. Çünkü onun arkadaşlarını sevmiyorsunuz ve işe yaramaz kişiler. Sevgilinizin aklına çelebilirler. Neden böyle bir riske giresiniz ki? Böyle bir riske gireceğinize bırakın evinde otursun rahat rahat, kafanız rahat eder. 

5) Unutmayın; Siz Her Zaman Haklısınız 

Bunu unutmayın. Her tartışmada siz haklısınız, o değil! Çıkan her tartışmada onu dinlemeyin, çünkü bu tartışmalar çok gereksiz. O bunu anlamaz ve sürekli bir şeyler söyler. Eğer söylediklerini anlamıyorsa, daha iyi anlaması için geçmişte yaşadığınız sorunları söyleyin ona ve nasıl haklı çıktığınızı oturup izleyin.  

İlişkinizi nasıl mahvedersiniz?  yukarıda yazılan 5 yolu izledikten bir süre sonra, ilişkinizden eser kalmayacaktır. Eğer hayatınızı değiştirmek ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız mağara adamınıza ulaşmaya devam edin. Bu maddeleri mağara adamınıza yerleştirdiğiniz zaman sorun çıkmayacaktır. 

Peki sizin ekleyeceğiniz başka maddeler var mı?  

Hakkında Mağara Adamı

1993 yılında gözlerimi hayata açtığımdan beri bir gariplik olduğunu anlamıştım. Bu hayattaki amacımın insanlara bir şeyler anlatmak, onlara bir şeyler göstermek ve eğlendirmek olduğunu anlamam uzun sürmedi. Uzun zaman önce kendi mağaramdan çıkmayı başardım. İnsanların da mağaralarından çıkıp dışarıdaki havayı koklamalarının zamanı geldi.

Ayrıca Bakınız

İlk Buluşmada Kendinize Sormanız Gereken 7 Soru

Bir ilişkinin temelini oluşturan unsurlar vardır. İlk buluşmada, partner adayınızı ölçüp biçersiniz. Ortak yönler bulmaya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir