Ev / KİŞİSEL GELİŞİM / İlişkiler / İlişkinizi Canlı Tutmanın 7 Yolu

İlişkinizi Canlı Tutmanın 7 Yolu

Bir çok insanın sorunudur; ilişkilerinin zamanla bittiğini hissetmeleri. Çoğu kişi bu durumdan şikayetçidir. Artık onlar için her şey monotonlaşmış gibi hissediyorlar. Hal böyle olunca da çoğu ilişkiler “artık eskisi gibi değil” sözleri bitebiliyor veya sevgi yerine alışkanlığa bırakıyor. Alışkanlık zaten bir ilişkinin en temel sorunudur. Eğer sevgi bitip, yerini alışkanlık alıyorsa o ilişkiden bir şey olmaz. Çünkü alışkanlık içten içe iki tarafa yara verir. Karşı tarafı üzecek davranışlar sergilendiği zaman istemsizce göz yummaya ve altındaki nedenleri aramamaya başlarsınız, alışkanlığını başladığı zaman. Siz farkına varmadan ilişkiniz hızlı bir şekilde ilerlemiş olur ve bir zaman sonra farkına varırsınız size zarar verdiğini. “Artık iş işten geçmiş” dersiniz kendi kendinize ve ilişkinize devam etmeye başlarsınız. Mutsuz bir ilişki içinde yaşamaya çalışmaya devam edersiniz. Fakat ilişkinizi canlı tutmak sizin elinizde. Anlatacağım birkaç yolla ilişkinizi canlı tutabilir, aranızdaki o sevgiyi, aşkı hep alevlendirirsiniz. İlişkinizde artık mantık ilişkisi değil, gerçek bir aşk ilişkisine dönmüş olacaktır.  

Hadi ilişkinizi canlı tutun ve monotonluktan kurtulun. İçinizdeki Mağara Adamı monotonluğu değil, heyecanı çok seviyor. 
 

1- Aktivite Oluşturun 

Sevgiliniz ile birlikte yapabileceğiniz aktiviteleri takip edin. Konser, tiyatro, doğa yürüyüşü, birlikte spor yapmak veya bir dans kursuda olabilir. Sevgiliniz ile eğlenceli bir şeyler yapmak, hem birbirinize olan bağlılığınızı arttıracak hem de içinizdeki o heyecanı ayakta tutacaktır. Birlikte yapılan aktiviteler araştırmalara göre ilişkiyi sağlam temellere oturtmaktadır. 

2- Birlikte Bir Yerler Keşfedin 

Sevgiliniz ile birlikte güzel bir tatil planı yapabilirsiniz. Havalar oldukça sıcak “esmiyoor”. İkinizin de daha önce gitmediği ve görmek istediğiniz bir yer için güzel bir tatil planı yapabilirsiniz. Hem tatil yapmış olacaksınız hem sevgiliniz ile güzel bir vakit geçireceksiniz hem de yeni yerler keşfedip, anılarınızın arasına çok güzel bir anı daha ekleyeceksiniz. Keşfettiğiniz yerin büyüsü aşkınız ile birleşince daha güzel olacaktır. 

3- Dinleyin 

Sevgilinizi her zaman dinleyin ve onun derdine, ihtiyacına kulak verin. Onun her zaman yanında olduğunuzu sadece onu dinleyerek gösterebilirsiniz. Konuları, tartışmaları, söyleyeceklerini kulak arkası etmeyin ve bir şeylerin üzerini kapatmaya çalışmayın.  

4- Sürprizlere Açık Olun 

Sürpriz yapmak, sevgilinizi oldukça fazla mutlu edecektir. -ki sürprizler herkesi mutlu eder- Ona yapacağını küçük bir sürpriz bile onu neşelendirecektir. Hem ilişkide yapılan bu küçük sürprizler ilişkinizi canlı tutmanın altın kurallarından biridir.  

5- Rutine Sıkışıp Kalmayın 

Her buluştuğunuz aynı yerlere gidiyor, aynı şeyleri yiyip içiyorsunuz. Bunun dışına çıkmalısınız artık. Farklı mekanlar, farklı şehirlere gitmek, farklı şeyler yiyip içmek, hatta farklı aktiviteler yapmak ilişkinizi canlı tutacaktır. Monotonluktan kurtulmak için, rutinin dışına çıkmanız şart. 

6- Biraz Ayrı Kalın (Arkadaşlarınızla Vakit Geçirin)

“İlişkiye ara mı verilir?”  dediğinizi duyuyorum. Demek istediğim o değil. Birbirinize biraz zaman tanıyın. Sürekli telefonla konuşmayın, sürekli buluşmayın. 1-2 hafta buluşmayın mesela. Her akşam değil de 2 günde bir konuşun telefonla. Veya gün içinde mesajlaşmak veya aramak yerine, sadece akşamları arayın, 1-2 saat konuşun. Böylelikle hem birbirinize anlatacak şeyleriniz olur, hem de birbirinizi özlemiş olursunuz. 

7- Başa Dönün 

İlk buluştuğunuz yere gidin, ilk öpüştüğünüz yere gidin, onu ilk gördüğünüz yere götürün, ilk tanıştığınızda giydiğiniz kıyafetleri giyin. İlişkinizi en baştan yaşayın. Bu ilişkinizi canlı tutmanın güzel ve kolay yollarından biri. Yaşadığınız o güzel ve unutulmaz anları tekrar yaşamış olacaksınız. 

Sağlık, heyecanlı ve aşk dolu uzun ilişkiler yaşamak dileği ile… 

Hakkında Mağara Adamı

1993 yılında gözlerimi hayata açtığımdan beri bir gariplik olduğunu anlamıştım. Bu hayattaki amacımın insanlara bir şeyler anlatmak, onlara bir şeyler göstermek ve eğlendirmek olduğunu anlamam uzun sürmedi. Uzun zaman önce kendi mağaramdan çıkmayı başardım. İnsanların da mağaralarından çıkıp dışarıdaki havayı koklamalarının zamanı geldi.

Ayrıca Bakınız

İlk Buluşmada Kendinize Sormanız Gereken 7 Soru

Bir ilişkinin temelini oluşturan unsurlar vardır. İlk buluşmada, partner adayınızı ölçüp biçersiniz. Ortak yönler bulmaya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir