Ev / BAŞARI HİKAYELERİ / Hayallerinin Peşinden Koşan Kız Kardeşler

Hayallerinin Peşinden Koşan Kız Kardeşler

Şu an dünyaca ünlü iki kız kardeşinin başarısını okumaktasınız. Hayallerinin peşinden koşan bu iki kız kardeş, bir gün bile hayallerinde vazgeçmemiş ve istedikleri başarıyı sonunda yakalamışlar. Amerika’da yaşayan Katherine ve Sophie, hayallerindeki pastane işletme düşüncesini 30 yaşına geldiklerinde hayata geçirmeye karar vermişler. Biraz azim ve sabır ile istediklerini elde etmişler sonunda. Hatta öyle ki; umduklarından daha da ileriye gitmişler. Cupcake yaparak geçimlerini sağlayan bu iki kardeşin hayatlarına küçük bir göz atalım. 

Katherine (33) ve Sophie (32) yaşında iki kız kardeş. Başka işlerde çalışmalarına rağmen ikisi de ortak bir iş yapmaya karar vermişler. İkisine de bir pastane işletme düşüncesi heyecan vermiş. Ellerinde yeteri kadar sermaye olmaması onları yıldırmamış. Bütün bankalara başvurmalarına rağmen, hiçbir banka kredi vermemiş ve hayat tasarruflarını kullanmaya karar vermişler. Bir pastane açmak ne kadar masraflı olacağını, özellikle içinde satacak kadar cupcake yapmak için bir çok malzemenin olması gerektiğini ve bunun içinde masrafı iki katına çıkacağını tahmin edebiliyorsunuzdur. 100 bin doların altında bir sermaye ile yola çıkmışlar. Önce mekanı bulmuşlar ve içinin boyasını, odaları, tuvaletlerini başkalarına değil, kendileri yapmışlar. Çevresindekilerin “bu iş tutmaz” demelerine rağmen yılmamışlar ve istikrarlarını bozmadan devam etmişler.  

Cupcake’lerden Tank

“İstediklerimizin hemen olmayacağını biliyorduk” diyen Katherine ve Sophie kar elde edene kadar sabretmişler. Günlük satışları normal düzeye çıkmış ve Washington gibi metropol bir yerde tutunmaya başlamışlar. Kar elde ettikçe oldukları yerde saymak yerine, kendilerini geliştirmeye devam ettiler ve isimlerini duyurmak için bir çok organizasyona, etkinliğe ücretsiz cupcake gönderdiler. Bu azim ve kararları onları Washington’ın en iyi cupcake pastanesi haline getirdi. 

Cupcake’lerden Moda Haftası İçin Elbise

Şimdi TLC kanalında DC Cupcakes adlı bir program yayınlıyorlar. Onların dünyaca ünlü biri olmasını sağlayan bu programı kendileri hazırlıyor ve çekiyor. Oprah Winfrey gibi kendileri program yapmaya başladılar ve çeşitli organizasyon ve etkinliklere cupcakelerden maketler hazırlıyorlar. Ve şuan Kateherine ve Sophie’nın pastanesi günlük 10.000 tane cupcake pişiriyor.  

Göğüs Kanseri Yürüyüşü İçin Cupcake’lerden Südyen

Kateherine ve Sophie’ nın kadın girişimcilere de bir önerisi var. “Sakın hayallerinizin peşini bırakmayın. Bu gün olmazsa yarın büyüyeceksiniz.” 

Mağara Adamı olarak kadın girişimcilerin her zaman destekçisiyiz. Eğer sizde mutfakla uğraşmayı seviyorsanız bunun peşinden gidin. Umarım bu yazı size bir ilham kaynağı olur. Ayrıca pastacılıkla da ilgileniyorsanız Pasta Sanatı / Pasta Süsleme Sanatı yazımı okuyabilirsiniz. İstanbul’da ki Pastacılık Kursları yazısını okuyarak, kendinize uygun bir kursa gidebilirsiniz.  

Hakkında Mağara Adamı

1993 yılında gözlerimi hayata açtığımdan beri bir gariplik olduğunu anlamıştım. Bu hayattaki amacımın insanlara bir şeyler anlatmak, onlara bir şeyler göstermek ve eğlendirmek olduğunu anlamam uzun sürmedi. Uzun zaman önce kendi mağaramdan çıkmayı başardım. İnsanların da mağaralarından çıkıp dışarıdaki havayı koklamalarının zamanı geldi.

Ayrıca Bakınız

40 Yaşından Sonra Başarıyı Yakalayan 12 Kişi

Çoğumuz “bu yaştan sonra ne olacak ya”, “yaş geçti bizden”, “eskiden olsa tamam da, şimdi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir