Ev / KİŞİSEL GELİŞİM / İlişkiler / 5 Adımda Ruh İkizini Bulma Rehberi

5 Adımda Ruh İkizini Bulma Rehberi

İnsanların %40′ ı ruh ikizini aramakla, %40′ ı ruh ikizini bulduğunu sanmakla, geri kalan %20 ‘si de aramaktan vazgeçmekle hayatlarını sürdürüyor. Herkes bir ilişki yaşamak istediği ruh ikizini bulmak ve ilişkiye öyle devam etmek ister. Peki ruh ikizi nasıl bulunur? İnsanların kafasında dönüp duran sorulardan biride budur. Hayatını ruh ikizini aramakla geçiren bir insan bir ilişkiye başladığında da “sonunda buldum! Bu kişi benim aradığım insan! İşte ruh ikizim!”  gibi cümleler kuruyor. Sizde kurdunuz biliyorum. Fakat çoğu zaman öyle olmuyor. Ruh ikizim dediğiniz kişi ile yıllar boyunca bir ilişki yaşasanız bile, bir zaman sonra aslında farklı olduğunuzu veya küçük farklılıklar olduğunu ve bu küçük farklılıklarının sizi rahatsız ettiğini görmeniz yüksek ihtimal. Çünkü ruh ikizini arayan insanlara neden aradığını sorduğunuzda size “eksik yanlarımı tamamlasın, o benim eksik yanım…”  gibi cümlelerle karşılık vereceklerdir. Bu düşünceler yanlış demiyorum, ama doğruda diyemiyorum. Bence bu düşünceler geliştirile bilinir. 

Ruh İkizini Bulmak! 

İnsanların her zaman aradığı o ruh ikizlerini bulmak için birkaç öneride bulunmak istiyorum. Taktikleri veriyorum millet, not almaya başlayın!!! 

1- Aramayın! 

Klasik bir giriş yapmak gerekirse, “hayat hiç beklemediğiniz anda karşınıza çıkartacaktır!” Bu söze hep katılmışımdır. Ruh ikizini bulmak istiyorsanız onu aramayın. Biliyorsunuz ki hayat yaptığınız planları bozmak için oyunun içinde. Bu yüzden ilk adımınız hayatı kandırmak olmalı. Peki aramadan nasıl bulacaksınız? İşte böyle… 

2- Kendinize Odaklanın 

İlk adım olarak hayatı kandırdınız. Sırada kendinizi kandırmak ve öyle yaşamak var. Ruh ikizini aramak için çok fazla vakit harcıyorsunuz. Bu harcadığınız vakti veya kafanızı onu aramak için meşgul etmek yerine kendinize odaklanın. Kendinizi geliştirin, kendinizi dinleyin. Neden mutsuz olduğunuzu, şuanda hayatınızın neresinde olduğunuzu, ne yapmak istediğinizi, neler yapabileceğinizi kısacası kendiniz ve planlarınız ile ilgili her şeyi önce düşünün ve sonrasında bunları gerçekleştirin. Hem mutlu olacaksınız, hem de istediğiniz noktaya geleceksiniz. Peki kendimize odaklanarak nasıl ruh ikizimizi bulacağız? Sabredin ve devam edin… 

3- Ruh İkizini Gözden Geçir 

Nedir bu gözden geçirme diyorsanız, hemen şöyle anlatayım. Herkesin istediği şey, ruh ikizi dediği insanın onu tamamlamasını istemesi. Ruh ikiziniz sizi tamamlamamalı, size saygı göstermeli! Çünkü bir önceki maddeyi gerçekleştirdiğiniz zaman sizi tamamlaması gereken bir eksikliğiniz olmayacak. Zaten ruh ikizinizi bulmadan önce kendinize odaklandınız ve eksik yönlerinizi kendiniz tamamladınız. Bunun sonucunda eski halinizden daha iyi bir yere geldiniz bu hayat denilen çukurda. Ve bulduğunuz ruh ikizinizde size, siz olduğunuz için saygı duyacak ve sevecek. Biliyorsunuz ki ilişkilerin temelinde saygı yatar. Bu kadar mı? Hayır bitmedi… 

4- Sosyalleşin! 

Size aramayın demiştim değil mi? Evet aramıyoruz, aramadan sosyalleşiyoruz. İlk maddelerimiz hala geçerli. Unutmayın! Eğer parmakla gösterecek kadar arkadaşınız var ise, arkadaş çevrenizi genişletmeniz gerekmekte veya işten eve, okuldan eve bir hayatınız var ise bunu değiştirmenin zamanı. Ruh ikizinizi internetten değil, gideceğiniz konser, davet, parti, konferans vb.  aktivitelerde bulacaksınız. O yüzden çeşitli organizasyonlara katılın, arkadaşlar edinin ve çevrenizi genişletin. 

5- Cesur Olun! 

Geldik son noktaya. Ruh ikizinizi aramadınız, kendinize odaklandınız, eksik yanlarınızı tamamladınız ve sosyalleştiniz. Son olarak ise karşınıza çıkacak olan kişilere bir şans vermeniz gerekiyor. Genelde bu adımlardan sonra insanlar ruh ikizleri ile karşılaştıkları zaman kulaklarına ilahi bir sesin “işte bu o” diye fısıldayacağını sanıyorlar. Veya “o kadar şeylerden sonra ya yanılıyorsam” diye düşünceler oluşması normal. Bu aşamamız ise tam bununla alakalı. Karşınızda hoşunuza giden birini veya aklınıza, mantığınıza uygun gördüğünüz birini gördüğünüz zaman, sezgileriniz size sinyaller verecektir. O sinyalleri aldığınız zaman cesur olun ve denemekten korkmayın. Deneyin, olmazsa tekrar deneyin ve tekrar ve tekrar… ta ki bulana kadar. 

Kısacası: Ruh ikizinizi arıyorsanız mağaranızdan dışarı çıkmanız ve hayata karşı dik durmanız, yılmamanız gerekmektedir. 

Hakkında Mağara Adamı

1993 yılında gözlerimi hayata açtığımdan beri bir gariplik olduğunu anlamıştım. Bu hayattaki amacımın insanlara bir şeyler anlatmak, onlara bir şeyler göstermek ve eğlendirmek olduğunu anlamam uzun sürmedi. Uzun zaman önce kendi mağaramdan çıkmayı başardım. İnsanların da mağaralarından çıkıp dışarıdaki havayı koklamalarının zamanı geldi.

Ayrıca Bakınız

Damatların Kimseye Belli Etmedikleri 8 Düşünceleri ve Yaptıkları

Düğün günü gelinler her zaman tatlı bit telaşı olduğunu bilinir. Her zaman sinirleri gergindir ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir